Správné jméno pro psa

Chcete si pořídit a nebo již jste si pořídili nového psa a přemýšlíte o tom, jaké jméno mu dát? Psích jmen je nespočetné množství a je těžké vybrat si jen to jediné a správné. Poradíme Vám, jak na to!

Jak tedy postupovat při výběru toho nejlepšího jména? Někteří noví majitelé dávají pejskům jméno podle toho, jak vypadají (například Flíček, Ťapka, Rychlík, …). Mnozí novopečení majitelé pejsků se také nechávají inspirovat slavnými seriálovými hrdiny – např.: Rex, Lassie, Benny, …

Jak postupovat při výběru jména pro psa?

Jak postupovat při výběru ideálního psího jména? Protože na pejska budete volat každý den, je dobré zvolit nějaké krátké a jednoduché jméno. Nejlepší jsou ta, která nemají více než dvě slabiky. Originální jména jsou také v módě, buďte kreativní. Vybírání jména pro pejska je úplně něco jiného než například vybírání jména pro miminko.

Psí jméno podle vrhu

Pokud máte psa s PP, pravděpodobně jste si všimli, že chovatelé dávají jména podle pořadí vrhu feny. Můžete si ponechat originální jméno, nebo ho vyměnit za českou variantu začínající stejným písmenem.

Oblíbená psí jména

Všeobecně mezi oblíbená psí jména patří: Rex, Azor, Ťapka, Benny, Haryk, Ferda, Rek, Mikeš, Blesk, Čertík, Špunt, Dastin, Hary, Míša, Lassie, Asta, Rita, Katy, Růženka, Bella, Gita, Adélka, Bobina, Kiki a mnoho dalších.

Můžete se inspirovat seznamem jmen – 15 000 jmen pro psy