Ideální strava pro psa

Potrava je jednou z nejzákladnějších potřeb každého živého tvora na této planetě. Bez potřebného množství daných živin a dalších složek pokrmů by nemohl fungovat žádný živý organismus. Stejně jako si člověk dopřává hromady specialit a jídla, tak i domácí mazlíček vyžaduje určité množství stravy pro běžné fungování. Krmivo pro psy je v dnešní době již dostupnou a levnou záležitostí. Při pořízení nového psa je však nutné dodržovat několik stravovacích pravidel, které povedou k vitálnímu a poklidnému životu zvířete.V samotném začátku přehledu a informací o vhodné stravě je třeba zmínit fakt, že mnohem základnějším a životně nezbytným prvkem je voda. Ať již dáváte svému chlupatému miláčkovi kterékoliv granule pro psy nebo jiné produkty, vždy dodržujte stálý a pravidelný pitný režim. Jeho míra důležitosti má zásadní vliv na samotný život zvířete. Existují samozřejmě ověřené tabulky, které stanovují ideální množství vody na den, je však lepší udržovat psí misku stále plnou. Objem pitné vody se může pohybovat od 0,5 litru až po 5 litrů denně. Vše bezpochyby závisí na samotné váze psa, která je v tomto měřítku od 10Kg do 80Kg.

Granule nebo konzerva

Chutné granule jsou pravděpodobně nejosvědčenější potravou všech dob. Jedná se o malé kuličky suché stravy, které obsahují všechny potřebné a náležité živiny, bílkoviny a sacharidy. Velice kladným způsobem se tyto produkty podepisují na kvalitní a hebké srsti nebo na dokonale ošetřeném chrupu. V případě aplikování této potraviny je nutnost vody téměř nezbytná.

Nejen chutné a lahodné granule pro psy mohou zasytit domácího tvora. Dalším poměrně vyhledávaným zbožím jsou konzervy, které se prodávají v různých velikostech a především v odlišných příchutích. Jde o masovou směs v nálevu, která může mít chuť vepřového, skopového, kuřecího, ale také ryby. V každém případě jde stejně jako u granulí o průmyslově vytvářené produkty.

Pokud zrovna nejste příznivcem těchto vynikajících pokrmů, lze dát zvířeti i jiné krmivo pro psy, které se skládá především z domácí stravy. Tento druh a způsob výživy je možné praktikovat samostatně nebo v kombinaci s granulemi či konzervami. Někdy zkrátka svému čtyřnohému oblíbenci dopřejete neodolatelné kousky masa od oběda, skvělý rýžový salát s vývarem nebo jiné dobroty. Výhodou je jistě velmi snadná příprava vzhledem k tomu, že jde o stravu lidí, na druhou stranu je zde riziko minimálního složení potřebných živin pro psa, které nalezne například při pozření granule.

Jakým způsobem správně krmit psa

Ať již zvolíte jakýkoliv druh stravy, vždy dbejte na její špičkové složení. Podle velikosti psa a plemene je vhodné zvolit odpovídající dávkování. Granule pro psy a další mlsky je dobré podávat pouze jedenkrát denně, pokud jde o dospělého psa. V případě štěněte je patřičné častější dávkování. Snažte se také psí stravu výrazně neměnit, pouze vhodně kombinovat libovolné krmivo pro psy s dalšími složkami jídelníčku.Nezapomínejte ani na občasné dobroty a sladkosti, které dělají radost nejen lidem, ale také zvířatům. Ovšem zde jistě platí, že nic se nemá přehánět. I když budete čerpat spoustu informací ohledně stravování, granulí a dalších prvků stravy pro psy z různých internetových zdrojů, vždy se budete muset rozhodnout individuálně, podle rasy psa a jeho fyzické kondice. Aktivní psí členové domácnosti mají zcela jiné požadavky na granule, než líná a stále spící plemena.V jakémkoliv případě se však vyvarujte nevhodného přesycování psa, které může vést k nevzhledné a pro živého tvora i zdravotně nebezpečné obezitě. Psi totiž nedisponují dostatečně vyspělým citem pro přesycení a zkrátka nemají nikdy dost. Volte pouze osvědčené a odzkoušené krmivo pro psy, které bude plné vitamínů a minerálů, jenž udělají z každého psa nejšťastnějšího tvora této planety.